Az üvegpoharak tisztítása és tisztán tartása nem egy hálás feladat. Ha többször is előfordult már veled, hogy a polcodon szinte kizárólag cseppfoltos borospoharakat találsz – és ez még idegesít is –, akkor javasoljuk, görgess lejjebb.
Hogyan tudom kristálytisztává varázsolni a poharaimat?
Valószínűleg te is tetted már fel magadban ezt a kérdést, amikor áthívtad a barátaidat borozni. Induljunk kicsit messzebbről: érdemes először azt tudnunk, hogy egyáltalán hogyan keletkezik a pohár falán az a makacs fehér folt, amit olyan irtó nehéz eltávolítani.
Ronan Sayburn MS a Decanter magazinnak elárulta: "A borospoharak általában a vízben lévő ásványi anyagoktól válhatnak foltossá. Ha pedig a mosogatógép hosszú programját használjuk, amiben nem csak a mosás, hanem a szárítás is sokáig tart, nagy eséllyel ködösek maradhatnak poharak a rájuk rakódó, vízben lévő anyagoktól."
>>> Érdekel, hogy milyen borospoharakra van igazából szükséged? Kattints IDE.
Mi a rendezvényeinken amikor csak tudjuk, a Winterhalter mosogatógépeit használjuk
Természetesen a vendéglátóhelyeken használt pohár mosogatógépek mindegyike el van látva ásványi szűrővel, ami a poharakat védi, ráadásul jellemzően gyorsprogramot használnak, hogy minél jobban lerövidítsék a poharak gépben eltöltött idejét.
Ha nem vagy olyan szerencsés, és nincs ilyen profi géped, akkor érdemes használat után minimális mosogatószerrel, forró vízzel egyből elmosni a poharakat, majd el is törölgetni őket – de nem papírral, hanem valamilyen textil ronggyal.
Tipp: a legmakacsabb foltokra egyébként próbáld ki az ecetet, mert az garantáltan minden foltot le fog szedni.
Érdemes tudnod viszont, hogy amint csillogósra törölted a borospoharakat, nem jó, ha utána legközelebb gépben mosod el. Azokat a poharakat, amiket pedig egyszerűen sehogy sem tudsz tisztára törölni, a mosogatógép sem fog tisztábbra mosni, sőt, lehet, hogy egyre inkább ráragad a vízkő.
Tipp: a poharak lecsepegtetése is egy jó megoldás lehet, ha van hova felakaszd őket, és időd is van ezt megvárni.